Akárhol élünk a világban, mindenhol megvannak a szokások, hagyományok, amiket általában szem előtt tartunk. Ugyanakkor azt is jól tudjuk, hogy informálódnunk kell, mielőtt olyan országba utazunk, ahol még nem jártunk. Egy-egy idegen kultúrában ugyanis nagy bajba keveredhetünk, ha nem tudjuk az ottani szabályokat, illemet. Európa és Ázsia között nagy a különbség, de ugyanez nem mondható el Európáról és az Egyesült Államokról. Ez nem jelenti azt, hogy nem találunk egyetlen furcsaságot sem, hiszen nincs olyan ország a világon, ahol ne érhetne minket meglepetés.
Illemhely, vécé
Amerikában a nyilvános mosdókban a vécék ajtajai viszonylag magasan a padló felett helyezkednek el. Ennek különböző okai vannak. Egyrészt könnyebbé teszi a fülkék takarítását, másrészt pedig biztonsági okai vannak. Ha valaki beszorulna, akkor alul könnyedén ki tudna mászni a fülkéből, például tűz esetén.
Étel
Magyarországgal ellentétben Amerikában a megrendelt ételeket nem kis, hanem túlságosan nagy adagokban szállítják ki. Persze az jó dolog, hogy a pénzedért több ételt kapsz, de megvan ennek a maga hátulütője is. A hatalmas adagok jelentős része ugyanis a kukában végzi, mivel a maradékot másnap már nem fogyasztják el az emberek.
Sütés
Magyarországon el sem tudnánk képzelni az édességeket panírozva és rántva. Nos, az amerikaiak nem így vannak ezzel, ők ugyanis mindent képesek olajban kisütni. Természetesen létezik eredeti, hagyományos változat is, de kevés olyan étel van, ami nem lelhető fel olajban sütött változatban is. Mindegy, hogy gyümölcsről, zöldségről, kekszről, csokoládéról vagy éppen rágógumiról van szó.
Pénzérmék
Az amerikai aprópénzek többségén nem jelzi szám, hogy maga az érme mennyit ér. Éppen ezért nem árt, ha utána nézel az érmék értelmezésének:
1 cent = „Penny”
5 cent = „Nickel”
10 cent = „Dime”
25 cent = „Quarter”
Árak
Míg Magyarországon azt az árat látjuk a boltok polcain, amit majd a pénztárnál is fizetnünk kell az adott termékért, Amerikában ez nem egészen így van. A boltokban kiírt árak ugyanis nem tartalmazzák az adó mértékét, de fizetésnél már a teljes árat húzzák le nekünk. Így kellemetlen meglepetésben lehet részünk a pénztárnál, ha a polcokon látott árakkal számolunk.
Gyógyszertárak
Magyarországon biztosan nem fogsz csokit, cukrot vagy elemet kapni a gyógyszertárakban, ám az Egyesült Államokban nemcsak gyógyszerek forgalmazásával foglalkoznak. A tengerentúlon inkább benzinkúton érzed magad, mint gyógyszertárban.
Borravaló
Akár étterembe, akár kávézóba vagy bárba megyünk, mindenhol szokás borravalót adni, ha elégedettek vagyunk a szolgáltatással. Az Egyesült Államokban sincs másként ezzel, a borravaló mértékét viszont nagyobb különbség jellemzi. Míg mi, magyarok körülbelül tíz százalékot szoktunk adni, Amerikában a borravaló mértéke elérheti a szolgáltatás vagy termék huszonöt százalékát is.
Rossz vagy nem tetsző ajándékok
Biztosan te is jártál már úgy, hogy nem tetszett a karácsonyra vagy születésnapra kapott ajándék. Magyarországon azonban, csak blokk ellenében veszik vissza az árut, ami ugye nincs nálunk, mivel az adott termék ajándék volt. Nos, az Egyesült Államokban akkor is nyugodtan visszaviheted a terméket, ha nem te magad vásároltad meg azt. Sőt, egy nemzeti visszaküldési napot is létrehoztak januárban, hiszen az emberek akkor akarnak megszabadulni a legtöbb ajándéktól.