Most a férfiak és a nők közötti különbségekről lesz szó. Mondhatnánk, hogy egész életünkben tudtunk erről, de ez nem ilyen egyszerű. Biztosak vagyunk benne, hogy tudunk pár újat mutatni…
Az ujjak hossza
Hasonlítsuk össze a mutató- és a gyűrűsujjunk hosszát. Általában a mutatóujj hosszabb. A férfiaknál a gyűrűsujj. A tudósok szerint szerint ezeknek az ujjaknak a hossza az anyaméhben a magzatra ható férfi és női hormonok szintjétől függ. Tehát a tesztoszteron az oka annak, hogy férfiaknál a gyűrűsujj hosszabb, mint a mutatóujj.
A bőr a sarkakon
A tudósok rájöttek, hogy a nők bőre jobban hidratált a dekoltázs területén és a kézen. A sarkukon lévő bőr szárazabb, mint a férfiaké. Tehát egyenlő feltételek mellett a férfi sarka simább.
Keblek
Azt gondolhatnánk: „Miért kellenek egy férfinak mellbimbók?”. Talán furcsán hangzik, de kezdetben mindenki nő volt. Amikor az embrió elkezd fejlődni az anyaméhben, a férfi Y-kromoszóma nem kezd azonnal működni. Az első 5-6 hétben a fejlődés csak az X kromoszóma hatására megy végbe, így a mellbimbóknak elegendő ideje van kialakulni. Ha az embrió hím, az Y kromoszóma „bekapcsol” ezen idő elteltével, és fiú jön létre. A férfiak még tejet is termelhetnek. A szoptatás speciális körülmények között aktiválódik, például a prolaktin hormonnal történő kezelés során.
Látás
A nők jobban látják a színeket, de a férfiak jobban követik a gyorsan mozgó tárgyakat. Ez valószínűleg a vadászó-gyűjtögető múltunkhoz köthető, amikor a férfiak vadásztak, a nők pedig gyűjtögettek. Például a narancs vörösebbnek tűnhet egy férfi számára, mint egy nő számára. A fű szinte mindig zöldebb a nők számára, mert a zöld tárgyak sárgábbnak tűnnek a férfiak számára.
Izomtömeg növelése
A nőknek sokkal többet kell tenniük azért, hogy formálódjon az alakjuk, mint a férfiaknak. Ennek oka a tesztoszteron. A nőknél is van, de kisebb mennyiségben. A férfiaknak emiatt sokkal könnyebb és gyorsabb az izomtömeg növelése.
Hajhullás
Az 50 éves kor utáni kopaszodás a férfiak mintegy felére (és a nők egynegyedére is) jellemző. Ennek oka egy széles körben elterjedt örökletes betegség, az androgén alopecia, amelyet „férfi kopaszságnak” is neveznek. Ennek az állapotnak köszönhetően a szőrtüszők összezsugorodnak, a haj vékonyabbá és rövidebbé válik, végül eltűnik. A tüszők zsugorodását a dihidrotesztoszteronnal, a tesztoszteron melléktermékével szembeni érzékenység okozhatja. Ez azt jelenti, hogy minél több izomépítő hormonja van egy férfinak, annál valószínűbb, hogy kopasz lesz.
Ádámcsutka
Mind a férfiaknak, mind a nőknek van Ádámcsutkája , de ez a férfiaknál hangsúlyosabb. Miért? Az ádámcsutka a hangszálainkat védő porc. A pubertás során képződik. Mivel a felnőtt férfiak hangszálai nagyobbak, az ádámcsutkájuk is kiemelkedőbb. Mellesleg minél nagyobb az ádámcsutka, annál mélyebb a hang.
Az agy mérete
A férfi agya nagyobb, mint egy nőé, de ez nem jelenti azt, hogy a férfiak intellektuálisan jobbak a nőknél. Ezenkívül mindkét nemnél az agy egyes részei eltérő méretűek és eltérően működnek. Például a hippocampus, amely részt vesz a tanulásban és az emlékek létrehozásában, nagyobb a nőknél. Az érzelmek átéléséhez és az ezekre való emlékezéshez kapcsolódó amygdala pedig nagyobb a férfiaknál.
A tudósok kísérletet végeztek : videót mutattak az alanyoknak, hogy felidézzék néhány személyes élményüket. Kiderült, hogy a férfiaknál csak a jobb amygdalában figyeltek meg aktivitást, a nőknél pedig csak a bal oldalon.
Szakáll
Első pillantásra úgy tűnhet, hogy a szakáll nem nyújt semmilyen előnyt. Szóval, miért nő? Van egy elmélet, hogy az állkapocs a szakállnak köszönhetően masszívabbnak tűnik, így viselője erősebbnek és férfiasabbnak tűnik. Valószínűleg női őseink hajlamosak voltak sűrű szakállú férfiakat választani partnerüknek, mert úgy gondolták, hogy egészséges utódokat hoznak létre velük.
Bónusz: Magassarkú
A magassarkú manapság a nőiesség egyik szimbóluma. A 17. században azonban a perzsa lovasok egy hüvely magas sarkú cipőt viseltek. És mivel a lovak birtoklása a gazdagság szimbóluma volt, a magassarkú cipők a pénzt és a hatalmat is jelentették. A perzsák aztán behozták divatjukat Európába. XIV. Lajos francia király a magassarkú cipők nagy rajongója lett. Még egy rendeletet is kiadott, amely szerint csak a nemesek viselhettek ilyen cipőt. Minél magasabb és vörösebb volt a sarok, annál nemesebb volt a viselője. A Napkirály csak azoknak engedte meg piros sarkú cipő viselését, akiket a legjobban kedvelt. De a 18. század óta a magassarkú nőies viseletté vált, bár ez nem akadályozta meg az olyan rocksztárokat, mint David Bowie és a The Beatles, hogy abban lépjenek fel.