A vászonszövet évszázadok óta megosztja a keresztényeket és az ateistákat. A legfrissebb kutatások bizonyítják, hogy a vitának nincs értelme…
A torinói lepel az emberiség történetének legfontosabb tárgyai közé tartozik. Eredetével és céljával kapcsolatos kutatások és viták évek óta folynak.
A keresztény legenda szerint Jézus Krisztust halála után ebbe a vászonba csavarták be, erről tanúskodnak az anyagon látható nyomok is. A lepel a Keresztelő Szent János-székesegyház kápolnájában található.
A torinói lepel egy nagy darab vászonszövet, amelyről a hívők úgy gondolják, hogy Jézus Krisztus testét takarta. A kendő egy elmosódott képet tartalmaz, amelyről az emberek azt hiszik, hogy maga a Názáreti Jézus arca, kiegészítve egy töviskoronával és foltokkal, amelyeket az emberek vérnek gondolnak.
Komoly hitelességi vizsgálatokat végeztek már az 1980-as években.
Próbabábu és szintetikus vér felhasználásával végzett vizsgálat azt bizonyítja , hogy a sebek mintázata nem követheti a keresztre feszítés T-alakját.
A radiokarbonos módszer szerint a középkorból származik a torinói lepel. Magyarán a tudósok szerint a történelmi szövetet a középkorban hamisították.
Érdemes megjegyezni, hogy a radiokarbonos kormeghatározási módszert 1949-ben Willard Libby fejlesztette ki, aki 11 évvel később megkapta érte a kémiai Nobel-díjat. Elsősorban a régészetben használják. A C14 szén radioaktív izotópja és a stabil C12 és C13 izotópja közötti arány mérésén alapul. A módszert világszerte alkalmazzák.
Mit gondoltok? Írjátok meg a véleményeteket kommentben!