A világ számára a királyok élete könnyű és gondtalannak tűnhet, pedig képzeljétek az életüket teljes mértékben átszövik és meghatározzák az ősi hagyományok. Mindennapjaik szorgos ütemterv alapján mennek.
Mutatunk pár dolgot arról, hogy bizony a királyi családok élete meglehetősen…körülményes.
1. Királyi gyermek születése
Nagy Britanniában nagy a titkolózás. A királynő az első aki tájékoztatást kaphat az örökös születéséről. Vilmos herceg a harmadik gyermekről már egy szigorúan titkosított telefonon beszélt a nagymamának.
A szülésben segítő válogatott orvosokból és ápolókból álló csoporttal szigorú titoktartási szerződést íratnak alá.
A trónörökös születését általában valami különleges eseménnyel teszik emlékezetessé. A Bhután Jigme király például elrendelte 108.000 fa ültetését 2016 februárjában mikor a felesége Jetsun világra hozta a kicsit.
2. Nem egyszerű a névválasztás sem
A hercegek és hercegnők általában 3-4 névvel is rendelkeznek. Az egyik nevük általában egy megyét vagy tartományt is jelöl, tehát így lett Vilmos brit királyi herceg, Camebridge hercege vagy Svédországban Esztella Svéd királyi hercegnő, Östergötland hercegnője.
A baba születésének idején tömeg gyűlik össze a kórház körül és az emberek fogadásokat kötnek a baba nevére. Ők és a sajtó türelmetlenül várják a királyi család megjelenését.
A királynő harmadik unokájának nevét két nappal a születése után jelentették be. Akkoriban a legnagyobb esélyesek az Artúr és James voltak. Vilmos herceg egyébként Jack-nek szerette volna hívni a fiát de végül is Louis lett ami „híres harcost” jelent.
3. Ajándékok a hercegeknek, hercegnőknek
A rokonok az ajándékozáskor képesek túlzásba esni. Persze megtehetik… Carlo Middleton az unokájának egy zebrát ajándékozott, lovagló felszereléssel. Charles herceg egy 18.000 Fontot érő faházat és egy Aston Martin-t ajándékozott unokájának. George herceg autógyűjteménye is tele van már.. Apjától egy Volkswagen GTI-t kapott, Pippa nénikéjétől egy Jaguárt, Beyonce-től egy Bugatti-t, Helen Mirren-től, Elton John-tól és Paul McCartney-től egy Rolls Royce-ot.
4. A gyerekek öltöztetése
Az uralkodóház tagjai nem öltözködhetnek akárhogyan. Még a gyerekeknek is elegánsnak kell lenniük. Persze azért ha nagyon meleg van vehetnek fel lazább ruhát.
George Hercegnek 8 éves koráig rövidnadrágot kell viselnie de összességében hasonlítania és passzolnia kell apja öltözékéhez. Kockás ing, pulóver. A hercegnő és a kislánya ruhájának is összhangban kell lennie.
5. Gyerekjátékok és szórakozás
Az uralkodóházban nagy figyelmet fordítanak arra, hogy a gyerekek sokat sportoljanak. Tabletet használni például tilos. A gyereket szigorúan szabályozzák, hogy mennyit foglalkozhatnak elektronikus „kütyükkel”. Helyette kerékpároznak, kutyát sétáltatnak és játszótéren játszanak. A belga királyi család például nagyon szeret síelni a gyerekekkel.
Olyan játékokkal játszhatnak amik fejlesztik a memóriát és a logikát. Erre különleges figyelmet fordítanak. A brit királyi családban a gyerekeknek például tilos a Monopoly.
Természetesen ezeknek a gyerekeknek is vannak kedvenc játékaik amik mindig velük utaznak. Norvégia hercegnőjének Ingridnek például ez a selymes kis oroszlánplüss a kedvence. A spanyol király idősebb lányának pedig ez a rózsaszín… kacsa?! 🙂
6. A gyerekek nevelése
Maria Teresa Borello a bébiszittere a Camebridge-i családnak. Mindenhova kíséri őket ahol szükség van a segítségére a gyerekek felügyeletében. Vilmos herceg, Diana hercegné tanítását sem tiltja a gyerekektől: „Tégy amihez csak kedved van… csak vigyázz sose kapjanak el.”
Charlene, a Monacói hercegnő és párja születésük után mindig a gyerekekkel voltak amikor csak idejük engedte. Nem igazán bíztak a dadákban és a gyerekek sem fogadták nagyon el őket.
A királyi családok igyekeznek sok időt tölteni együtt. Ez hatalmas szerepet játszik a kapcsolatuk megerősítésében. A gyerekek sokat olvasnak, kiállításokat és színházakat látogatnak. Ezzel arra tanítják őket, hogy tiszteljék más emberek munkáját. Maguk ágyaznak be, takarítanak és segítenek az egyéb házimunkákban. Az alábbi képen a svéd Estel hercegnő épp édesanyjának segít a karácsonyi sütemények elkészítésében.
Az idősebb gyerekek is különös figyelmet igényelnek. A királyi család négy örököse közül mindegyik egy jezsuita kollégiumba ment tanulni. A spanyol hercegnő például katalán, galíciai, baszk, angol és kínai nyelven is tanult. Órarendükben tánc, zene és etikett leckék is vannak.
Norvégiában nagyon szigorú szabályok vannak. Ingrid hercegnő már 6 éves korában nyilvános beszédet tartott és 12 éves korában megbízták az Ifjúsági Téli Olimpai játékok nyitóbeszédének megírását 2016-ban.
7. Öröklési jog
Az öröklési jog fontos téma és ez uralkodóházanként eltér. Jaques herceg a monacói trón örököse. Még úgy is, hogy Gabriella hercegnő korábban született. Vincent dán herceg joga magasabb mint a húgaié, csupán mert 26 perccel korábban született.
Japában a lányok nem lehetnek örökösök ezért Akihito császár unokái közül csak a legfiatalabb a 12 éves Hisahito herceg uralkodhat.
8. Uralkodói feladatok nagyon fiatalon
Az ifjú hercegek és hercegnők is nagy szerepet játszanak az országukban és nemzetközi ügyekben. Hiába akart a Monacói herceg otthon játszani, követnie kellett az anyját egy teljesen más országba. A marokkói herceg, Moulay Hassan már 10 évesen is követte az apját a hivatalos találkozókra aki nem engedett ebbe beleszólást másoktól.
A brit pár mindig szakít időt egy kis kikapcsolódásra bármerre is utazzanak. Náluk a család az első.
Ti mit gondoltok?!